Fotoğraf Uygulamaları: Snapseed

Fotoğraf uygulaması Snapseed, Google tarafından hazırlanmış gelişmiş bir fotoğraf uygulaması diye tanımlayabiliriz. Snapseed ile fotoğraflarınızı etkileyici karelere dönüştürebilirsiniz.

Snapseed’ın özelliklerini saymakla bitmeyecek dersem abartmış olmam. Uygulamadan bahsedecek olursak, fotoğrafı genişletmekten tutunda, siyah ve beyaz ayarına, HDR görünümü özelliği ile profesyonel dokunuşlara, lens bulanıklığı ile arka planı bulanıklaştırmaya, vinyet ile fotoğrafın etrafını karartmaya varana kadar bir çok özelliği tek çatı altında barındırıyor.

Snapseed kullanımı kolay ve basittir. Kullanmaya başlayınca ve uygulamaya hakimiyet arttıkça çoğu zaman başka bir uygulama kullanmaya ihtiyacınızın olmadığını göreceksiniz. Yıllardır isim yapmış, bir çok kişi tarafından kullanılan ve yüksek lisans ücretleri ödenen o bilgisayar programına çoğu zaman gerek kalmayacağını fark edeceksiniz.

Snapseed benim için olmazsa olmaz bir uygulama. Cep telefonunuz ile fotoğraf çekmeyi seviyor ve bunları düzenlemekle de ilgileniyorsanız sizinde vazgeçilmeziniz olacağına eminim. Fotoğraf uygulaması Snapseed ile ben neler yapabiliyorum, sizi sıkmadan yazayım.

Çektiğiniz veya indirdiğiniz fotoğrafı filtreler ile siyah beyaz yapabilir, selfie çektiyseniz (Selfie Çekmenin İpuçları yazımıza bakabilirsiniz) yüzü pürüssüzleştirme, gözleri daha belirgin hale getirme, HDR görünümü özelliğiyle tek bir tıkla gösterişli görseller hazırlamaya, metin özelliği ile kendi tebrik veya Cuma mesajınızı hazırlamaya, vinyet özelliği ile fotoğrafın etrafını gösterişli bir şekilde karartmaya, lens bulanıklığı ile portre fotoğrafı (portre fotoğrafı çekme teknikleri yazımıza bakabilirsiniz) çekmiş gibi etrafını bulanıklaştırma, çerçeveler özelliği ile göze hoş gelen çerçeveleri ekleyebilirsiniz. Ne yani bu kadar çok özelliği var mı? evet gerçekten var. Bu kadar çok özelliği olan ve kullanımı bir o kadar basit olan bu uygulama ücretsiz olarak kullanabilir olmanız en güzel özelliklerinin başında geliyor.

Uygulama indirme:

Tamam çok yazdın çizdin de bu uygulamayı nereden bulabilir diyenlere, uygulama indirme linklerini hemen ekleyeyim. Android kullanıcıları için buraya tıklayarak ‘yükle’, Iphone yani IOs kullanıcıları için buraya tıklayarak ‘indir’ butonlarına tıklamaları yeterli olacaktır. Uygulama ayarlı ve uygulama bildirimleri gibi çetrefilli işlerle uğraşmıyor olmanız çok daha güzel bir özellik.

Bilgi paylaşıldıkça çoğalır.

Yazımızı beğendiyseniz yorum yapmayı ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın. Eksik olduğunu düşündüğünüz veya sizin eklemek istediğiniz konularda fikirlerinizi yazabilirsiniz.